Czyszczenie dywanów
Pranie dywanów
Profesjonalne środki

Czyszczenie dywanów i wykładzin na mokro

W przypadku niewielkich zabrudzeń i regularnego odkurzania dywanów i wykładzin, metody czyszczenia tych powierzchni na sucho (zwykłym odkurzaczem) zazwyczaj wystarcza). Jeśli jednak na powierzchni znajdują się trudne usunięcia plamy, warto rozważyć skorzystanie z usługi "prania dywanów".

Czyszczenie dywanów na mokro - Łódź

W dużych miastach, takich jak Łódź, życie toczy się szybko. Dywany i wykładziny muszą znieść nie tylko codzienne "przechadzanie się" po nich domowników i zwierząt, ale także nanoszone na nie zabrudzenia z zewnątrz. Choć większość z nas zdejmuje buty tuż po wejściu do domu, zdarza się, że po powrocie z zakupów, chcemy jak najszybciej odłożyć ciężkie torby i ustawić je na blacie kuchennym. Jeśli w przedpokoju znajduje się wykładzina, zostanie ona zabrudzona wszystkim, co nasze buty "zebrały" w trakcie pobytu na mieście. Praca, przygotowanie obiadu i inne obowiązki sprawiają, że dbanie o czystość dywanów i wykładzin odkładamy często na weekend. A w tym czasie zabrudzenia wnikają we włókna i mogą stanowić wyzwanie do usunięcia.

Przewaga prania dywanów nad ich odkurzaniem

Dziecko dotykające dywanu

Dywan poddany procesowi prania przez specjalistyczną firmę, nie tylko jest w stanie wywabić plamy i wyciągnąć z wnętrza włókien brud, ale także odświeżyć jego zapach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków, firma specjalizująca się w czyszczeniu wykładzin i dywanów na mokro, jest w stanie pozbyć się także rezydujących na tych powierzchniach roztoczy (co doceni każdy, kto jest na roztocza uczulony). Po wyschnięciu dywanu czy wykładziny, dostrzec można wyraźną różnicę w ich wyglądzie, ale także poczuć świeżość i higieniczną czystość. To z kolei jest istotne zwłaszcza w sytuacji, w której mamy małe dziecko, uwielbiające zabawę na dywanie. Zadbany i świeży dywan jest zdecydowanie lepszym miejscem do zabawy, niż taki, który odkurzany jest raz na tydzień lub rzadziej.

Czy pranie dywanów można wykonać samemu?

I tak i nie. Domowe sposoby bazują przede wszystkim na wykorzystaniu wody z domieszką np. sody oczyszczonej. Jednak brak znajomości reguł odnośnie tego, jaką temperaturę powinna mieć tego rodzaju mieszanina, może skutkować uszkodzeniem włosia. Jeśli zabrudzenia są niewielkie, lepiej skorzystać ze środków do czyszczenia dywanów dostępnych w drogeriach (również z ostrożnością - zawsze należy wykonać próbę na niewielkim fragmencie czyszczonej powierzchni, by upewnić się, że wraz z usunięciem zabrudzenia, nie doprowadzimy do wyraźnego odbarwienia dywanu czy wykładziny). Jeśli obawiamy się eksperymentów, a zależy nam na tym, by nasze wykładziny i dywany nie tylko były czyste, ale także wolne od roztoczy, lepiej skontaktować się z firmą taką, jak nasza. Zwłaszcza w okresie jesieni i zimy, kiedy to do domu wnosimy tak kurz, jak i błoto. Jak często należy korzystać z takich usług? Zwykle dwa razy do roku, jeśli jednak mamy małe dziecko lub w domu przebywają alergicy, częstotliwość warto zwiększyć - do czterech razy na rok.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.