Czyszczenie dywanów
Pranie dywanów
Profesjonalne środki

Pranie dywanów i kanap po świętach

Wiele osób samodzielnie przygotowało tegoroczną Wigilię dla bliskich, poświęcając swój czas i wkładając we wspomniane przygotowania wysiłek. Oczywiście ułatwieniem w tej sytuacji było zazwyczaj czyste mieszkanie, o które domownicy dbali na bieżąco. Zdarza się jednak, że sprzątanie mieszkania po świętach stwarza więcej problemów, niż przed Wigilią.

Butelka czerwonego wina.

Efekty kolacji świątecznej

mogą być widoczne na kanapach, fotelach czy dywanie. Najwięcej kłopotu sprawiają plamy z czerwonego barszczu, ale także tłuszczu (po odgrzanych na patelni pierogach czy rybach). Wypranie obrusa to jedno (i też nie zawsze kończy się sukcesem), ale jeśli "wspomnienia" po Wigilii i dwóch dniach świąt widoczne są wokół całego stołu, pojawia się poważny problem. Zwłaszcza, że trudno wymagać od Gości, by natychmiast zaprzestawali posiłku, ponieważ musimy wyczyścić dywan. Z problemem zostajemy zatem na kilka godzin po odejściu biesiadników od stołu, a czasem możemy przystąpić do usuwania zabrudzeń dopiero kilka dni po "jedzeniowej katastrofie".

Gdy brakuje i sił i środków

najlepiej jest skontaktować się z profesjonalną firmą, która ma doświadczenie w usuwaniu nawet najbardziej problematycznych plam - wspomnianego czerwonego barszczu, tłuszczu czy czerwonego wina, które z pewnością zagościło na wielu stołach już pierwszego dnia po Wigilii. Zabrudzenia usuwane są profesjonalnymi środkami przez ekspertów, którzy dysponują tak wiedzą, jak i odpowiednim sprzętem. Dzięki temu są w stanie nie tylko skutecznie, ale także bezpiecznie (czyli bez szkody dla dywanu czy kanap), przywrócić nieskazitelną czystość czyszczonej powierzchni.

A co z kosztami?

Te ustalane są zwykle indywidualnie, po zapoznaniu się z rodzajem zabrudzenia oraz powierzchnią, która wymaga wyczyszczenia. Zanim więc uznamy, że finansowo nie opłaca się nam korzystanie z pomocy, wykonajmy telefon do specjalistów i opiszmy problem (lub wyślijmy zdjęcia zabrudzonych miejsc na adres e-mail firmy). Wówczas ekspertom łatwiej będzie ocenić jakich sposobów będą musieli użyć, czy pranie na mokro jest konieczne i ile czasu (orientacyjnie) zajmie im usunięcie poszczególnych plam. Telefon, jak wiadomo, nie kosztuje wiele, natomiast samodzielne czyszczenie może doprowadzić do sytuacji, w której do wymiany będzie nadawał się cały dywan. A to już znacznie droższa sprawa.

Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy po świętach chcieliby skorzystać z pomocy przy usuwaniu opornych plam, do kontaktu z naszą firmą.