Czyszczenie dywanów
Pranie dywanów
Profesjonalne środki

Pranie narożników Łódź

Narożniki, podobnie jak kanapy czy wersalki, wymagają regularnego odkurzania - z sierści zwierząt, kurzu czy innych zanieczyszczeń. Ich konstrukcja sprawia jednak, że często są znacznie trudniejsze do utrzymania w czystości, niż inne meble wypoczynkowe.

Dodatkową komplikację stanowić może materiał, którym pokryty jest narożnik. Modne są narożniki skórzane, które łatwo jest uszkodzić podczas samodzielnego usuwania plam. Ale także obicia z weluru, żakardu czy mikrofazy, mogą stanowić wyzwaniem pod kątem ich czyszczenia.

Elegancki i duży narożnik w salonie.

Czyszczenie narożników z obiciem

wykonanym z weluru czy mikrofazy, wymaga przede wszystkim ich regularnego odkurzania. Warto pamiętać o tym, by przynajmniej cztery razy w roku odkurzyć też tę część narożnika, która dosunięta jest do ściany. Jeśli narożnik stoi np. na środku salonu, jego "plecy" powinniśmy odkurzać tak samo często, jak pozostałe elementy mebla.

Zdarza się, że w przypadku narożników tapicerowanych obitych tkaniną, zabrudzenia przedostaną się do wnętrza materiału, a zwykły odkurzacz nie poradzi sobie z ich wydobyciem. Z kolei samodzielne próby prania tapicerki, mogą poskutkować odbarwieniami materiału - zanim do takich prób przejdziemy, dobrze jest sprawdzić środek na niewidocznej części mebla.

Jak samemu czyścić skórzane narożniki?

Narożniki z obiciem skórzanym warto regularnie przecierać wilgotną szmatką, a w przypadku pojawienia się na nim plam (z jedzenia lub napojów), dobrze jest sięgnąć po odrobinę delikatnego płynu do mycia naczyń. Jeśli to nie wystarczy i zdecydujemy się na wykorzystanie silniejszej chemii, zadziałajmy tak, jak w przypadku mebli z obiciem z tkanin - sprawdźmy działanie np. na tylnej części narożnika. Dzięki temu będziemy wiedzieli czy wykorzystany przez nas środek nie odbarwi skórzanego obicia.

Czyszczenie narożników przez profesjonalistów

to zdecydowanie najbezpieczniejszy wybór, jeśli plamy stawiają opór, a obawiamy się uszkodzenia mebla. Dzięki doświadczeniu, specjalnemu sprzętowi i odpowiednim środkom, eksperci są w stanie usunąć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Nie ryzykujemy też w tej sytuacji uszkodzenia narożnika (co stanowi problem zwłaszcza w przypadku mebli skórzanych, których cena jest wyższa niż tych z obiciem materiałowym). Jeśli zatem na naszym narożniku pojawi się plama, której nie usuną delikatne środki, skontaktujmy się ze specjalistami, którzy będą w stanie uratować nasz narożnik przed zniszczeniem.