Czyszczenie dywanów
Pranie dywanów
Profesjonalne środki

CZYSZCZENIE TAPICERKI MEBLOWEJ

Każdy rodzaj materiału, z jakiego wykonane są meble typu kanapa, sofa czy wersalka, ulega z czasem uszkodzeniu. Z drugiej zaś strony niewiele osób myśli o tym, by regularnie czyścić meble inne niż te, z których wycierane są kurze. W efekcie na materiale zaczynają pojawiać się z biegiem czasu przetarcia, a jeśli został on czymś poplamiony i nie od razu zauważyliśmy/usunęliśmy plamę, może się okazać, że jej samodzielne wywabienie będzie niezwykle trudne. Problem ten dotyczy każdego rodzaju mebli i wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Czy to krzesło, fotel, materac, tapczan – na każdym z nich mogą pojawić się plamy po produktach spożywczych, ale także naniesione na nie przez nas samych lub młodszych domowników (ewentualnie przez zwierzęta). Jeśli dodatkowo dużo czasu spędzamy siedząc np. na krześle przy biurku, ponieważ pracujemy z domu, na oparciu mogą pojawić się plamy, których pochodzenie wydaje się trudne do ustalenia. Tymczasem jest to najzwyczajniej w świecie nasz pot (codzienny i trwający kilka godzin kontakt z oparciem, zwłaszcza w okresie letnim, kończy się niestety „przepoceniem” fotela lub krzesła).

Generalnie o zabrudzenie takich miejsc jak wersalka/kanapa, na której siedzimy oglądając telewizję czy fotel, w którym mościmy się z poranną kawą w dłoniach, jest wyjątkowo łatwo. Ale usunięcie plam po czekoladzie, czerwonym winie, skaleczeniu – jest już wyjątkowo trudne.

Dostępne w sklepach i drogeriach środki do czyszczenia tapicerek sprawdzają się w przypadku lżejszych zabrudzeń, które nie zdążyły jeszcze „wgryźć się” w materiał. Na rynku istnieją też specjalistyczne środki do usuwania plam, ale korzystanie z nich jest ryzykowne. Owszem, potrafią usunąć nawet kilkuletni brud, ale w ich skład wchodzi między innymi benzyn – substancja łatwopalna i drażniąca. Idealnym wyjściem jest czyszczenie zabrudzonego miejsca przy otwartym oknie, w rękawiczkach ochronnych (i najlepiej również w ochronnych okularach), a po zaprzestaniu pracy, zamknięcie pomieszczenia na kilka godzin i poddanie go intensywnemu wietrzeniu. Bywa, że po upłynięciu wyznaczonego przez producenta preparatu czasu, plama nadal jest widoczna i proces należy zaczynać od początku.

Pranie materacy, narożników, wersalek Łódź

Nasze usługi to alternatywa dla samodzielnego zmagania się z plamami różnego pochodzenia, a także z sierścią zwierząt, która często niemal „wtapia się” w materiał, którym powleczona jest nasza ulubiona wersalka czy fotel.

Skorzystanie z naszej pomocy to przede wszystkim:

Jeśli bowiem staramy się samodzielnie usunąć uporczywą plamę, możemy testować na niej różne środki w nadziei, że któryś w końcu zadziała – i wydamy na nie więcej pieniędzy, niż za usługę profesjonalnego prania.

Dodatkowym problem przy samodzielnym usuwaniu trudnych do wywabienia plam z mebli tapicerowanych, jest ryzyko ich odbarwienia w miejscu, w którym stosujemy zakupiony przez siebie produkt. Plama być może zniknie, ale estetyka mebla zniknie razem z nią.

Trudności dotyczą także samodzielnego czyszczenia materaców. Podczas wymiany prześcieradła możemy się zorientować, że nasz pot przedostał się przez nie i zabrudził materac. Wychodzenie z założenia, że wystarczy założyć nowe prześcieradło, doprowadzi do sytuacji, w której materac zostanie zniszczony na tyle, że konieczne będzie zakup nowego. Lepiej na bieżąco dbać o jego formę, a w sytuacji, w której samodzielne doczyszczenie materaca okaże się zbyt trudne, skorzystanie z pomocy profesjonalistów.

Orientacyjny koszt usługi:

Cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

W przypadku pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy.

Powyższe treści stanowią własność marki Alepranie.pl – kopiowanie ich w części lub w całości, publikowanie ich w serwisach zewnętrznych lub jakikolwiek inny rodzaj ich powielania i wykorzystywania, stanowi naruszenie praw autorskich.