Czyszczenie dywanów
Pranie dywanów
Profesjonalne środki

Czyszczenie dywanów, wykładzin czy tapicerki z sierści zwierząt bywa kłopotliwe. Zwłaszcza w okresie linienia – wtedy koty i psy zmieniają okrywę włosową, odpowiednio do pory roku. Zimą ich futro zdaje się grubsze, pozwalając im na lepsze ogrzanie organizmu, zaś latem „gubią sierść” na rzecz cieńszej okrywy. Jest to proces naturalny, niemniej kłopotliwy dla właścicieli. Czworonogi (zwłaszcza długowłose) tracą sierść na co dzień, natomiast w czasie linienia ich sierść wypada „garściami”. I zostaje wdeptana w dywany lub „wtapia się” w tapicerkę meblową (zwłaszcza, jeśli pies lub kot lubi wylegiwać się na kanapie czy fotelach).

Samodzielne usuwanie sierści

jest oczywiście możliwe. Odpowiednia moc i końcówki odkurzacza, mogą poradzić sobie z tym problemem, o ile metoda ta stosowana jest na bieżąco. W „odkłaczaniu” pomagają też specjalne rolki, do których przykleja się sierść (dostępne w drogeriach i marketach). Jeśli jednak nie mamy możliwości lub siły na regularne czyszczenie powierzchni po naszych pupilach, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Czyszczenie dywanów i mebli z sierści

Eksperci po zapoznaniu się z sytuacją, są w stanie dobrać zarówno odpowiednie urządzenia, jak i środki, które pozwolą usunąć sierść i inne zabrudzenia (pochodzące choćby z psich łap). Taka usługa. przeprowadzona dwa razy w roku (czyli po okresie wymiany okrywy włosowej), pozwala nie tylko usunąć sierść z różnych powierzchni, ale także je odświeżyć. Nie pozostaje to bez znaczenia nie tylko dla wyglądu oczyszczonych dywanów czy łózek, ale także dla zdrowia domowników (szczególnie zmagających się z alergiami lub astmą oskrzelową).

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą w celu uzyskania dodatkowych informacji.