Czyszczenie dywanów
Pranie dywanów
Profesjonalne środki

Czyszczenie tapicerki meblowej

Samodzielne czyszczenie tapicerki wymaga konsekwencji i ostrożności w doborze środków „myjących”. Kurz czy plamy na tkaninie obiciowej, są nieestetyczne, a jeśli całkowicie zaniedbamy fotele czy kanapy, mogą pojawić się na nich również roztocza. To poważny problem, zwłaszcza dla alergików.

Jak zatem czyścić tapicerkę meblową?

Przede wszystkim – regularnie. Zwłaszcza, jeśli w domu mieszkają psy lub koty, których sierść w okresie linienia, łatwo przenosi się na meble i dywany.

Czyszczenie kanapy

Jeśli z kolei mamy kilkuletnie dziecko, plamy po rozlanym soku czy rozmazanej czekoladzie, stają się niemal codziennością.

Do usunięcia sierści zwierząt możemy wykorzystać odkurzacz lub specjalne rolki dostępne w drogeriach, które całkiem dobrze radzą sobie ze zbieraniem sierści z ubrań, kanap czy dywanów. Do usunięcia plam powstałych w wyniku rozlania/rozdeptania produktów spożywczych, możemy wykorzystać środki czyszczące dostępne w sklepach (zanim jednak rozpoczniemy pracę, sprawdźmy czy zakupiony środek nie odbarwi tkaniny – próbę najlepiej jest przeprowadzić w niewidocznym miejscu – spód fotela lub „plecy” kanapy dosunięte do ściany, to dobre miejsca do testowania środków).

Kiedy potrzeba jest pomoc profesjonalistów?

Gdy samodzielna walka o czystość kończy się porażką, warto poddać tapicerkę meblową profesjonalnemu czyszczeniu. Nie tylko z uwagi na fakt, że pozbędziemy się dzięki niemu nieestetycznych zabrudzeń. Dodatkowo usunięte zostaną także szkodliwe dla zdrowia bakterie, grzyby i alergeny, skumulowane w materiale.

W sytuacji, w której zarówno my, jak i nasz pupil, regularnie korzystamy z kanap i foteli, warto raz na kwartał wykonać profesjonalne pranie tapicerki (z pomocą odpowiedniej firmy). Jeśli mieszkamy sami, a meble nie są intensywnie użytkowane, z usług profesjonalistów warto skorzystać raz na rok lub dwa - przede wszystkim w celu odświeżenia materiału i usunięcia nagromadzonych w nim nieczystości.