Czyszczenie dywanów
Pranie dywanów
Profesjonalne środki

Jak możemy pomóc w przedświątecznych porządkach?

Przedświąteczna gorączka nabiera tempa. Jest ona zwłaszcza wyczerpująca dla tych, którzy organizują święta Bożego Narodzenia dla niemal całej rodziny. Nic zatem dziwnego, że właśnie tym osobom zależy na tym, by mieszkanie na Wigilię było nieskazitelnie czyste.

Co trzeba zrobić samemu?

Mycie okien, szaf czy luster, a także stołu wigilijnego, należy do głównych "organizatorów" tegorocznych świąt. Najbardziej czasochłonne z tych czynności jest niewątpliwie mycie okien (bez względu na to czy zostały one umyte jeszcze przed opadami śniegu, czy też zadbanie o nie nadal jest w sferze planów).

Warto też pamiętać, że samodzielne sprzątanie zajmuje cenny czas, który chyba każdy z nas musi dodatkowo przeznaczyć na przygotowanie potraw, które zagoszczą na wigilijnym stole. Czy to pierogi, kapusta z grochem, zupa grzybowa, sałatka jarzynowa czy desery - każde z tych dań wymaga zarówno "odstania" swojego w kolejkach po składniki, jak i ich przyrządzenia. Czasu, który można poświęcić na sprzątnie zdecydowanie zatem ubywa.

Czyszczenie i pranie dywanów przed Bożym Narodzeniem

bywa prawdziwą zmorą. Jeśli chcemy, by nasze podłogi lśniły, ale wykładziny i dywany prezentowały się nienagannie, czas i wysiłek włożony w ten proces jest ogromny. Zwłaszcza, jeśli w ciągu roku nie przywiązywaliśmy dużej wagi do regularnego dbania o te właśnie elementy wyposażenia wnętrz (bo do takiej kategorii możemy zaliczyć tak dywany, jak i wykładziny).

W tej sytuacji warto jest skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która odciąży nas w zakresie czyszczenia i prania dywanów i wykładzin. Nie tylko wykona ona to zadanie w sposób profesjonalny, ale też pozwoli nam wykorzystać zdobyty czas na inne obowiązki.

A co z kanapami?

Poplamione lub zakurzone wersalki czy kanapy nie prezentują się dobrze i wie o tym każdy (nie tylko ten, kto właśnie przygotowuje się do świąt). Jeśli w domu mamy dodatkowo zwierzęta, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ich sierść wnika we włókna tapicerowanych mebli. W zależności od stopnia zabrudzenia tych powierzchni, doprowadzenie ich do stanu "wyjściowego" może zająć nawet do kilkunastu godzin (oczywiście z przerwami) i wiązać się z ogromnym wysiłkiem. Do tego dochodzi wybranie odpowiednich preparatów i często praca w trudnych warunkach (niektóre środki czyszczące wymagają kilkukrotnego użycia - po każdorazowym odczekaniu, aż czyszczona powierzchnia wyschnie - a także pracy z nimi przy zapewnionej wentylacji, jak choćby otwarte okna). Lejący się z nas pot w połączeniu z czyszczeniem kanap w przeciągu może sprawić, że zamiast cieszyć się świętami, będziemy próbowali je po prostu przetrwać (marząc o tym, by po zakończeniu kolacji po prostu położyć się do łóżka).

Na szczęście profesjonalne firmy pomogą nam nie tylko w czyszczeniu i praniu dywanów, ale także wszelkiego rodzaju mebli tapicerowanych (kanap, wersalek, foteli czy krzeseł). Doświadczenie w połączeniu z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu sprawi, że nasze meble wypoczynkowe zostaną przywrócone do stanu świetności, bez konieczności naszej ingerencji.

Czy warto korzystać z pomocy profesjonalistów?

Zdecydowanie tak. Zwłaszcza, jeśli organizujemy święta dla całej rodziny i cierpimy na brak czasu niezbędnego podczas przygotowań do Bożego Narodzenia. Faktem jest, że samodzielnie będziemy musieli wykonać sporo czynności związanych ze sprzątaniem mieszkania czy domu, jednak odciążenie przez profesjonalistów w zakresie prania dywanów, wykładzin czy mebli wypoczynkowych, da się odczuć. Będziemy mieć nie tylko więcej czasu, ale i siły na to, by pozostałe czynności związane z przygotowaniem się do świąt nie przerosły naszych możliwości.

Pozostaje pytanie - czy to się opłaca? Tak. Chociaż obecnie staramy się starannie zarządzać domowym budżetem, koszt pomocy przy sprzątaniu mieszkania wcale nie okaże się przesadny. Zwłaszcza, że przy samodzielnej pracy i tak bylibyśmy zmuszeni do zakupu środków do czyszczenia wykładzin czy kanap. Dodatkowo będziemy mieć pewność, że profesjonalna firma zadba nie tylko o czystość pranych powierzchni, ale wykorzysta środki, które nie odbarwią tapicerowanych mebli (co przy pracy "na własną rękę" może się niestety przytrafić).

Zachęcamy zatem do kontaktu z naszą firmą - podpowiemy co możemy zrobić, by ułatwić Państwu przygotowanie do świąt i wstępnie oszacujemy koszty takiej pomocy. Nasi przedstawiciele z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą w przygotowaniu mieszkania czy domu na przybycie Gości, którzy zasiądą z Państwem do wigilijnego stołu.