Ozonowanie pomieszczeń Łódź
Usuwanie przyczyn nieprzyjemnego zapachu, jest ważne nie tylko z uwagi na komfort przebywania w lokalu, ale też z uwagi na zdrowie osób, które się w nim znajdują. Dotyczy to w równym stopniu mieszkań, biur, jak i innych pomieszczeń. Ozonowanie niszczy źródło dokuczliwej woni i podnosi jakość powietrza.
Ozonowanie mieszkań
Nieprzyjemny zapach w mieszkaniu, często nasuwający na myśl zgniliznę, to istotny problem dla domowników. Ciężko bowiem wypoczywać w domu, w którym ciężko się oddycha, a powietrze jest "ciężkie". Próby niwelowania zapachu poprzez różne rozpylacze przyjemnych woni czy kadzidełek, nie stanowi rozwiązania problemu. Konieczne jest zdiagnozowanie przyczyny (którą może być np. rozwijająca się pleśń), jak i jej usunięcie.
Tu właśnie wkracza ozonowanie, które z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu przez odpowiednich ludzi (fachowców z doświadczeniem), pozwoli wyeliminować przyczynę nieprzyjemnego zapachu, równocześnie podnosząc jakość powietrza w ozonowanym wnętrzu.
Proces ten jest bezpieczny dla ludzi, rozwiązuje kompleksowo problemy "ciężkiego powietrza" i jest zalecany zawsze, gdy w lokalu przez dłuższy czas utrzymuje się nieprzyjemny zapach, którego pochodzenie ciężko jest zlokalizować. Zdarza się bowiem, że pleśń nie jest widoczna gołym okiem (na ścianach czy suficie), ale rozwija się pod parapetem okiennym, czy nawet za wysokimi meblami.
Ozonowanie magazynów, sklepów i lokali gastronomicznych
jest szczególnie istotne. Tam, gdzie przechowywana jest żywność, powinny istnieć nieskazitelne warunki. Jednak w przypadku awarii lodówek i zamrażarek, wynikających choćby z przerwach w dostawie prądu), przechowywane w nich produkty bardzo szybko zaczynają wydzielać nieprzyjemną woń. Dotyczy to zwłaszcza różnego rodzaju mięsa, które podczas niekontrolowanego rozmrażania, zaczyna się psuć. Znamy sytuacje, w których awaria zaskoczyła właścicieli sklepu - awaria miała miejsce w nocy i gdy pracownicy pojawili się rano, powitała ich nie tylko nieprzyjemna woń, ale też plamy cieszy wokół lodówek i zamrażarek. W takich okolicznościach konieczne jest nie tylko możliwie szybkie usunięcie zepsutego mięsa i wyczyszczenie pomieszczenia, ale także jego wysterylizowanie, choćby przy wykorzystaniu ozonu.
Dyskomfort czy problem dla zdrowia?
Nieprzyjemny zapach to znacznie więcej, niż niechęć przebywania w pomieszczeniu, w którym się on roznosi. Lekceważenie sprawy przez dłuższy czas, może doprowadzić do problemów zdrowotnych (głównie dróg oddechowych). Szczególnie narażone są nie tylko osoby starsze czy dzieci, ale też osoby z obniżoną odpornością, często przechodzące zapalenie płuc czy oskrzeli, ale także alergicy.
Co robić, gdy w mieszkaniu pojawia się nieprzyjemny zapach?
Warto w pierwszej kolejności zlokalizować jego źródło. Często źródłem brzydkiej woni są elementy instalacji hydraulicznej (wówczas "odrzuca" nas od umywalki czy zlewozmywaka). Niezabezpieczone przyprawy kuchenne, przetrzymywane długo po ich terminie przydatności, także potrafią wydzielać z siebie woń, która utrudnia normalne funkcjonowanie (zwłaszcza dotyczy to przypraw do mięs). Dodatkowo od czasu konieczności segregowania odpadów, kosze na "bio" są w stanie zamienić się w siedlisko bakterii, muszek i larw. Warto jak najczęściej usuwać zawartość kosza (wraz z workiem na śmieci, który się w nim znajduje - nie nadaje się on absolutnie do ponownego użytku) i po każdorazowym usunięciu odpadów, dokładnie umyć i wysuszyć jego wnętrze.
Jeśli natomiast nie jesteśmy w stanie odkryć źródła zapachu lub też zlokalizujemy go i rozpoznamy pod postacią pleśni, wezwijmy na pomoc specjalistów. Ozonowanie rozprawi się z przyczyną nieprzyjemnej woni i jednocześnie podniesie jakość powietrza w całym lokalu.
W przypadku zainteresowania skorzystaniem z naszych usług w zakresie ozonowania, zachęcamy do kontaktu.