Czyszczenie dywanów
Pranie dywanów
Profesjonalne środki

Pranie foteli Łódź

Pielęgnacja mebli nie jest sprawą prostą, a o ich czyszczeniu i pielęgnacji często zdarza się nam zapominać. Pomijając sytuację, w której na fotel rozlejemy np. trzymaną w ręku kawę lub herbatę i szybko postaramy się usunąć ciecz. Generalnie jednak fotele odkurzamy zdecydowanie rzadziej, niż dywany i wykładziny.

Zabrudzone fotele to poważny problem

nie tylko z uwagi na ich estetykę, ale również... zdrowie. A znaleźć się może na nich wszystko (o ile nie dbamy o nie regularnie). Od sierści zwierząt (jeśli mamy je w domu), przez pot (zwłaszcza w okresie lata) po zgromadzony w obiciu fotela kurz. Lista zabrudzeń jest długa, a im ich więcej, tym większa szansa, że w fotelu zaczną mnożyć się roztocza czy pluskwy. I choć te ostatnie są w stanie bytować nawet w absolutnie higienicznych warunkach, to ich przeoczenie w sytuacji, gdy fotele są zabrudzone, jest znacznie łatwiejsze.

Wszystkie insekty są zaś groźne dla zdrowia, mogą przenosić choroby czy powodować reakcje alergiczne. Jeśli pluskwy regularnie "żerują" na człowieku, mogą spowodować problemy ze skórą, która staje się zaczerwieniona, a czasem także opuchnięta i bolesna.

Dokładna inspekcja nawet najbardziej czystego fotela w lokalu, do którego przedostały się pluskwy (np. od sąsiada, a często - przyniesione na odzieży przez domownika, który pluskwy "złapał" w transporcie komunikacji miejskiej, miejscu pracy czy nawet w hotelu), pozwala odkryć koszmarny obraz. Pluskwy lubią ciemne zakamarki, a spód foteli stanowi dla nich idealną kryjówkę. Fotel zakurzony to dla nich jeszcze lepsze miejsce do bytowania, ponieważ wśród zabrudzeń, ciężko jest je dostrzec. Zaś walka z tymi szkodnikami wymaga pomocy specjalisty, ponieważ domowa chemia zwyczajnie na nie działa.

Nie tylko insekty

Fotel, który nie jest regularnie czyszczony, stopniowo traci swoją estetykę, przestaje być miejscem, w którym z przyjemnością zasiadamy z książką w ręce czy laptopem na kolanach. Samodzielne próby doczyszczenia zaschniętych plam, może być też niebezpieczne (istnieją środki, które całkiem dobrze usuwają zabrudzenia, ale korzystanie z nich może być szkodliwe dla zdrowia - od wdychania oparów preparatu, po ryzyko zapłonu, jeśli w preparacie znajduje się np. propan-butan).

O ile nie chcemy tracić pieniędzy na pozbycie się fotela (który traktowany jest jako przedmiot wielkogabarytowy, nie nadający się do postawienia obok śmietnika) i kupowanie nowego, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Nie tylko wykona ona usługę w sposób bezpieczny, ale też przywróci estetykę fotela (często dzięki wykorzystaniu opcji czyszczenia go na mokro), a dodatkowo sprawi, że fotel odzyska także higieniczną czystość.

Wszystkich zainteresowanych praniem foteli na mokro, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi przedstawiciele wyjaśnią ewentualne wątpliwości dotyczące wyżej wspomnianej usługi.