Pranie wykładzin Łódź i okolice
Czyszczenie wykładzin wydaje się prostsze, niż pranie dywanów. Zwykle mają one krótsze włosie, co sprawia, że zanieczyszczenia łatwiej jest usunąć. Jednak nie zawsze jest to takie proste.
Rodzaje wykładzin
Na rynku dostępne są wykładziny różnego typu. Są to głównie:
- wykładziny gumowe (elastyczne);
- wykładziny z PCV;
- wykładziny kauczukowe;
- wykładziny dywanowe (które można podzielić na syntetyczne i wykonane z surowców naturalnych).
Najwięcej problemów związanych z czyszczeniem, sprawiają wykładziny dywanowe. Dlaczego?
Gromadzenie zabrudzeń
O ile wykładziny z PCV można bez trudu czyścić na mokro (na przykład mopem), o tyle trudniejsze jest utrzymanie w czystości wykładzin dywanowych. Fakt - zazwyczaj ich włosie jest znacznie krótsze, niż w przypadku dywanów, nie oznacza to jednak, że są one całkowicie wolne od zabrudzeń. Domownicy nanoszą na nie piach, śnieg czy błoto, które wnikają w strukturę wykładziny. Jeśli nie jest ona regularnie odkurzana, z czasem doprowadzenie jej do stanu świetności, staje się problemem.
Zaniedbana wykładzina
to znakomita "pożywka" między innymi dla roztoczy. Ich eliminacja z wykorzystaniem tzw. domowej chemii, może się nie sprawdzić. Dodatkowo w brudnej wykładzinie dochodzi do rozwoju bakterii. A pamiętajmy, że jest to powierzchnia, z której korzystamy wiele razy dziennie. Wykładziny najczęściej znajdują się w przedpokoju, zatem zabrudzenie ich po powrocie do domu jest niezwykle proste i często trudne do uniknięcia (nawet, jeśli przed wejściem do lokalu, solidnie wycieramy buty na znajdującej się przed drzwiami wycieraczce). Niektórzy preferują też wykorzystanie wykładzin naturalnych zamiast dywanów (sądząc, że znacznie łatwiej będzie utrzymać je w czystości). Tymczasem zarówno kurz, zabrudzenia (przenoszone nawet na kapciach) czy sierść zwierząt, wnikają w wykładzinę równie skutecznie, jak w typowy dywan.
Pranie wykładzin przez profesjonalistów
pozwala skutecznie pozbyć się tak zabrudzeń, jak i bytujących w wykładzinie bakterii i roztoczy. Wynika to nie tylko z doświadczenia pracowników firmy specjalizującej się w praniu wykładzin, ale także ze sprzętu, jakim oni dysponują. A który, warto dodać, jest poza zasięgiem przeciętnego użytkownika.
Jak taka usługa przebiega krok po kroku? Przede wszystkim wezwani eksperci zapoznają się z rodzajem wykładziny (czyli z konstrukcją włosia - sprawdzają czy jest ono syntetyczne czy naturalne). Następnie dokładnie sprawdzają w jakim stanie jest wykładzina (innymi słowy oceniają stopień zabrudzenia). Kolejny krok to dobranie odpowiedniej chemii, która nie uszkodzi wykładziny, za to przywróci jej świeżość i pozwoli pozbyć się nie tylko zabrudzeń, ale także roztoczy i bakterii.
W pierwszej kolejności wykładzina odkurzana jest odpowiednim sprzętem (silniejszym, niż typowe odkurzacze domowe), następnie pracownicy przystępują do tzw. szamponowania wykładziny (które pozwala dosłownie rozpuścić brud), a następnie do czyszczenia natryskowego. Po wykonaniu wszystkich zabiegów, wykładzina staje się jaśniejsza, pozbawiona plam i zabrudzeń (które wcześniej w nią wniknęły) oraz wolna od bakterii i roztoczy. Szacuje się, że dzięki pomocy profesjonalnych firm piorących wykładziny, "żywotność" tych powierzchni zwiększa się nawet do 40% - co oznacza sporą oszczędność, ponieważ taniej jest wykonać usługę prania, niż wymienić wykładzinę na nową.
Wszystkich z Państwa, którzy są zainteresowani skorzystaniem z usługi prania wykładzin, serdecznie zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy!